Projekt komunikacji publicznej we Wronkach – ciąg dalszy

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o projekcie komunikacji publicznej we Wronkach. Skontaktował się z nami przyszły przewoźnik – Jarosław Srech. Najpierw swoje oficjalne stanowisko wydał Urząd Miasta i Gminy Wronki. Potem, poprosiliśmy Pana Jarosława o komentarz w tej sprawie.

Wiemy już, że na tę chwilę na pewno nie powstanie druga linia autobusowa – może powstanie w przyszłości. Autobus będzie jeździć co 20 minut, wydaje się że to odpowiednia częstotliwość. Uruchomiliśmy ankietę gdzie można anonimowo podzielić się z nami swoją opinią o pomyśle komunikacji publicznej, oddając głos na wybraną opcję. Zapraszamy do głosowania!

Witam serdecznie. Dziękuję za zainteresowanie sprawą. Jestem właśnie na etapie oczekiwania wraz z Urzędem Miasta i Gminy na decyzje Komendy Wojewódzkiej oraz Starostwa Powiatowego. Potrzebne do otwarcia przedsięwzięcia jest zezwolenie którego ratusz nie może wydać bez opinii zarządców dróg oraz policji. Ze względu na fakt przewozu osób trzeba dołożyć wszelkich starań aby strony formalne jak i techniczne były dopracowane w najwyższym stopniu. Firma posiada wszelkie dokumenty poza tym jednym. Jeśli chodzi o narodziny pomysłu to zwyczajne stwierdzenie że miastu tego potrzeba. Jednak cały plan opracowywany był na początku w głowie a później na papierze z kalkulatorem w ręku. Z wyliczeń i założeń wynika że powinno to jakiś dochód przynieść. Nie liczę na kokosy ale mam nadzieję że utrzymam sprzęt oraz zostanie coś w kieszeni. Wszystko zależy od zainteresowania społeczeństwa. Zapewne transport publiczny ułatwi życie wielu mieszkańcom. Pojazd jest całkowicie niskopodłogowy oraz wyposażony w rampę wjazdową dla osób na wózkach inwalidzkich. Mam nadzieję że cała inwestycja się uda bez finansowania ze strony Urzędu Miasta i Gminy i że we Wronkach ludzie będą mieli transport w mieście.
Pozdrawiam Nasz Bus Jarosław Srech.

Karol