Odsłonięcie tablicy w setną rocznice urodzin Witolda Siwińskiego

W minioną niedziele na Wronieckim Placu Wolności odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Witolda Siwińskiego wielkiego wronieckiego artysty. Tablica odsłonięta została w dniu jego setnych urodzin.

Tablicę która została zaprojektowana przez Józefa Petruka profesora Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a wykonaną przez panią Martę Kotecką, odsłoniła pani Teodezja Siwińska, żona pana Witolda.

Marian Binek proboszcz parafii na Borku poświęcił tablice, a delegacje złożyły pod tablicą kwiaty. Burmistrz Miasta i Gminy Wronki Mirosław Wieczór wygłosił przemówienie a zaraz po nim córka pana Witolda pani Maria Gierak. Pani Maria podziękowała w sposób szczególny wszystkim instytucją którzy w jakimś stopniu przyczynili się do powstania tej tablicy.

Po uroczystości odsłonięcia tablicy w Muzeum Regionalnym wystawiono “Dokumenta, artefakty, tekstury”, jest to nazwa wystawy syna Witolda Siwińskiego pana Tomasza, profesora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która można oglądać w muzeum aż do 7 stycznia 2012 roku.

Zapraszamy do oglądania wystawy.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2011-11-22