Mistrzostwa Klubu Kręglarskiego "Dziewiątka" Wronki

W październiku 2011r. na kręgielni we Wronkach rozegrane zostały Mistrzostwa Klubu Kręglarskiego „Dziewiątka” Wronki w kręglarstwie klasycznym.
Młodzicy rywalizowały 18.10.2011, dzieci 22.10.2011 a młodziczki 27.10.2011.

Do rywalizacji przystąpiło 64 młodych adeptów kręglarstwa (12 młodziczek, 12 młodzików oraz 40 dzieci) – reprezentantów wronieckiego Klubu, którzy reprezentowali następujące szkoły: SP nr 1 im. J. Korczaka, SP nr 2 im. K. Makuszyńskiego, Gimnazjum im. Z. Herberta, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. we Wronkach oraz Zespół Szkół im. W. Witosa w Biezdrowie.

Po kilkunastu godzinach rywalizacji w duchu „fair-play” wyłonieni zostali aktualnie najlepsi zawodnicy.

W kategorii dziewczynek zwyciężyła Sandra Szczepska – 287 kręgli (60 rzutów do tzw. „pełnych”), drugie miejsce zajęła Wiktoria Skrzypkowiak – 274, a trzecie Hanna Tomczak – 244. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Świderska Aleksandra, Przybysz Angelika, Michalska Alicja, Jądrzyk Wiktoria, Filipiec Julia, Czepczor Dagmara, Walicht Natalia, Wika Martyna, Sarbak Karolina, Roszak Weronika, Grocholska Martyna, Hojan Wiktoria, Kopras Agata, Zielińska Aleksandra, Cepka Martyna.

W kategorii chłopców najlepszy okazał się Jakub Kląskała – 268, tuż za nim uplasowali się na drugim miejscu Maciej Olczyk – 247, trzecim Jan Klemeński – 230 oraz na kolejnych miejscach: Kaczmarek Kamil, Klimecki Kamil, Przewoźny Krzysztof, Fot Maciej, Łabójewski Mikołaj, Szczepski Mikołaj, Duks Mateusz, Nowicki Dominik, Ordon Karol, Judkowiak Łukasz, Grzywaczewski Mateusz, Plebański Łukasz, Gendera Klaudiusz, Pilarski Mateusz, Jeżewski Michał, Golka Patryk, Obst Mateusz, Kozłowski Bartosz, Śrama Maciej.

W kategorii młodziczek na pierwszym miejscu uplasowała się Julia Brodziszewska z wynikiem 449 kręgli (120 rzutów), drugie miejsce zajęła Patrycja Grzelak – 441 kręgli, a trzecie Zuzanna Citkowska – 431 kręgli. Tuż za podium znalazły się: Nowak Sandra, Grocholska Julia, Remisz Martyna, Mroczkiewicz Katarzyna, Paszyk Julia, Remisz Weronika, Wziętek Patrycja, Cygan Weronika, Remisz Sandra.

W kategorii młodzików na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Kląskała – 510 kręgli, drugie miejsce zajął Bartosz Ruszczyk – 485 kręgli, a trzecie Gracjan Machaj – 483 kręgle. Kolejne miejsca zajęli: Palacz Kamil, Skowroński Przemysław, Machaj Adam, Babik Bartosz, Wójtowicz Patryk, Tyczewski Kacper, Radzi Mateusz, Skrzypkowiak Tomasz, Sawala Mateusz.

Organizatorzy turnieju: Roman Bączkiewicz, Piotr Rybarczyk i Natalia Skrzypczak wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, medale a najlepszej trójce w każdej kategorii puchary.

Młodzi zawodnicy osiągają coraz lepsze wyniki, co świadczy o tym że cykl przygotowań przez instruktorów w klubie prowadzony jest bobrze. Młodzi zawodnicy są przyszłością klubu, żeby rozsławiać klub i miasto na arenie krajowej.