Rozpoczęto budowę przedszkola na Borku

Parę dni temu rozpoczęto pracę budowlane mające na celu wybudowanie przedszkole na osiedlu Borek. Przedszkole powstanie obok kościoła parafialnego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej.

Będzie to czwarta tego typu budowla znajdująca się na Wronieckiej ziemi. Wewnątrz newsa prezentujemy podstawowe dane na temat projektu, zdjęcia z terenu prac oraz graficzną wizualizację przyszłej budowli.

Wycenionym na prawie 7 mln złotych projektem zajęła się firma Zakład Ogólnobudowlany Janusz Borowiak z Wytomyśla. Oprócz samego przedszkola powyższa firma zajmie się także infrastrukturą komunikacyjną, sportową, techniczną oraz drogą dojazdową, jak również wyposażeniem w postaci placu zabaw, parkingu i chodniku.

Na przedszkole będzie się składać osiem oddziałów na powierzchni 884 metrów kwadratowych, cały kompleks będzie zajmował powierzchnię nieco ponad 2 hektarów. Przewidywany termin oddania przedszkola do użytku do grudzień przyszłego roku.


Wronki.pl

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2011-10-31