Kolejna sprawa narkotykowa na terenie Wronek

Kolejna wykryta sprawa narkotykowa. We Wronkach, Chojnie i Szamotułach zatrzymano trzech dealerów.

W niedzielny wieczór, 19 czerwca br dzielnicowi we Wronkach na ul. Cienistej zatrzymali do kontroli samochód marki Seicento. Wewnątrz siedziało pięć osób. W trakcie wykonywanych czynności kontrolnych uwagę policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy samochodu.

Policjanci podjęli przeszukanie pojazdu w trakcie którego w portfelu kierowcy znaleźli cztery zawiniątka z suszem roślinnym. Kierowca stwierdził, że jest to marihuana i należy do niego.

Zatrzymano dwóch spośród 5 mężczyzn pod zarzutem posiadania i udzielania narkotyków. W trakcie dokładnego badania sprawy ustalono, że mężczyźni ci zaopatrywali się u mieszkańca Chojna.

Policjanci kryminalni wyruszyli więc tam na przeszukanie oraz zatrzymanie tegoż mężczyzny. Wszystko odbyło się w miejscu jego zamieszkania a policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad 30 gram suszu roślinnego. Ustalono, że mężczyzna ten od lipca ubiegłego roku udzielił różnym osobom ponad 100 gram suszu co daje około 400 porcji sprzedawanych po 25zł za sztukę.

Trzem zatrzymanym mężczyznom policjanci przedstawili po blisko 10 zarzutów. We wtorek wobec dwóch z nich zastosowano dozory policyjne a wobec trzeciego, mieszkańca Szamotuł skierowano wniosek do Sądu o tymczasowy areszt na trzy miesiące. Dziś Sąd Rejonowy w Szamotułach rozpatrzy wniosek w tej sprawie. Za tego typu przestępstwa grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.