Zagrali dwa razy u Kuby Wojewódzkiego – teraz zagrają u Henia

W piątek 20 maja zawita do Karczmy Brackiej pilska kapela “The Cuts”.
Zespół w swojej 5 letniej historii gościł dwa razy w programie Kuby Wojewódzkiego. The Cuts tworzy muzykę, którą można określić mianem electro-rocka.

The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością.
W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. Jurorzy festiwalu wybrali The Cuts i siedem innych zespołów spośród prawie trzystu zgłoszeń nadesłanych na konkurs.

W roku 2009 zespół wystąpił na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie “Premiery” zagrał utwór “Pokój na jedną noc”.

Utwór “Pokój na jedną noc” zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. “Nadaje się! 2009”.

The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie “CZŁOWIEK ROKU 2008” w dziedzinie “Kultura”, przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse.

1 października 2010 ukazała się druga płyta zespołu, pt. “Czarny Świat”. Nową płytę promuje singiel “Anastazja”, który między innymi znalazł się na, wydanej przez Polskie Radio Czwórka pierwszej w Polsce składance wydanej na pendrivie.
Rok 2010 to dwie duże trasy koncertowe i pięćdziesiąt koncertów The Cuts w całej Polsce. Nie mniej pracowicie zapowiada się rok 2011.

Najbardziej rozpoznawalne piosenki The Cuts to: Pokój na jedną noc, Kochać cię chcę Smutna dziewczyna i Anastazja.
Z twórczością zespołu można się zapoznać na stronie www.thecuts.pl

Skład zespołu:
Przemek Zdunek – wokal, gitara basowa, gitara
Tom Horn – syntezatory, programowanie, chórki
PanTT – gitara, chórki

Bilety na koncert można zakupić za barem lub w dniu koncertu w cenie 9 zł.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2011-05-05