Ćwiczenia policji w Popowie

W miniony piątek mogli Państwo zauważyć wysoką aktywność policji we Wronkach. Plotek, o to co jest powodem tak dużej ilości patroli na ulicach naszego miasta powstało pewnie tyle ile policjantów patrolowało Wronki. Sami słyszeliśmy kilka domniemanych powodów, ale co było tak naprawdę powodem tak licznych patroli, możecie Państwo przeczytać w tym newsie.

Wczoraj, 25 marca 2011 we Wronkach odbyły się kolejne ćwiczenia nieetatowych pododdziałów policji. Na jednym z bocznych boisk w Popowie policjanci mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w formowaniu szyków i ugrupowań policyjnych.

Policjanci z Wronek, Pniew, Szamotuł, Kaźmierza, Obrzycka i Dusznik okresowo ćwiczą i zgrywają swoje umiejętności aby być gotowym do działań na wypadek użycia pododdziałów zwartych policji np. do interweniowania do naruszających zbiorowo ład i porządek publiczny w trakcie imprez masowych.

Kolejno tego samego dnia policjanci przeszukiwali tereny leśne przyległe do osiedla Borek we Wronkach za zaginioną w połowie grudnia 2010 roku kobietą. Działania te nie przyniosły pozytywnego rezultatu.

Policjanci podjęli służbę patrolową na terenie Wronek. Ujawnili kilkanaście wykroczeń, których sprawców ukarano mandatami oraz zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych pojazdów, za nieodpowiedni stan techniczny. Około 19.00 jeszcze tego samego dnia policjanci podjęli służbę patrolową na ulicach Szamotuł.

Źródło: http://www.szamotuly.policja.gov.pl