Mam Haka Na Raka

Zespół uczennic szkoły średniej w ZS nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach, w którego skład wchodzą; Agata Olek, Ismena Mumot, Sandra Mumot, Weronika Rożynek i Mirosława Włóka oraz opiekun Pani Monika Kozber biorą udział w ogólnopolskiej akcji Mam Haka Na Raka.

To już czwarta edycja programu , która ma za zadanie propagować walkę z rakiem, a w tym roku konkretnie z rakiem płuc. Program ten jest skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Istotą „Mam Haka na Raka” jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do ich najbliższego otoczenia. Dzięki realizowanym akcjom młodzi ludzie mogą realnie wpłynąć na nastawienie Polaków wobec chorób nowotworowych – mogą sprawić, że dorośli przestaną uciekać od problemu, a zamiast tego zaczną zapobiegać chorobom poprzez odpowiednią profilaktykę.

Jako jedna z 688 grup w całej Polsce, grupa z Wronek prowadzi prężne działania. Przez ostatni tydzień dziewczyny prowadziły prelekcje w swojej szkole, 25 stycznia przeprowadziły Dzień Hakowicza, podczas którego uświadamiały kolejnym grupom młodzieży jakie niesie ze sobą skutki palenie papierosów, zwieńczeniem tego dnia było wystąpienie przed gronem pedagogicznym.

W środę (26 stycznia-red.) zespół „Hakowiczek” odwiedził gimnazjum im. Zbigniewa Herberta, a w czwartek (27 stycznia-red.) ze specjalną prezentacją uczennice wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 1.

Wszystko to składa się na pierwszy etap akcji MHNR, po pomyślnym przejściu przez test sprawdzający wiadomości na temat raka płuc uczennice ZS nr 2 zajmą się stworzeniem projektu kampanii społecznej dotyczącej profilaktyki raka płuc.


Poczynania wronieckiego zespołu można śledzić na stronie akcji Mam Haka Na Raka.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2011-02-06