Zimowe trudności i zgrzytane zębów

Spadł śnieg! Też mi nowość. Śnieg spadł 7 dni temu, a mieście nadal znaleźć można miejsca które łatwiej ominąć niż przez nie przejść.
Niestety są także takie miejsca, których nie da się ominąć w łatwy sposób, więc trzeba się przedzierać.

Najsłynniejszym pod tym względem odcinkiem drogi w naszym mieście jest ul. Jana Pawła II, która od tygodnia nie została odśnieżona.
Aktualnie, pisząc ten news odśnieżony jest tylko odcinek samego mostu. Chodnik dalej w stronę ronda “Europa” został nie tknięty i każdy, który miał okazję tamtędy iść, wie jakie to nieprzyjemne.

Jest to główna droga uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły “na Leśnej”, którzy przez cały ten czas muszą znosić trudy przeprawy. Jednak ich cierpliwość również ma granice.

Dzisiaj zostało zorganizowane zbieranie podpisów do petycji skierowanej do Burmistrza Wronek, z prośbą o odśnieżenie tego fragmentu chodnika. Zebrano ponad 250 podpisów. Petycja w najbliższym czasie zostanie dostarczona do Ratusza i pozostaje nam tylko nadzieja, że ich prośba zostanie przyjęta.

N.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2010-12-07