Wypadek autobusu szkolnego w Wartosławiu

Dziś około godziny 7.30, autobus szkolny przewożący dzieci uderzył w drzewo przy drodze w Wartosławiu. O tym wydarzeniu było trochę głośno w mediach. Była mowa o tym w internecie, radiu i telewizji. Przedstawiamy Państwu informacje z różnych źródeł.

Dwie osoby trafiły w poniedziałek do szpitala po wypadku szkolnego autobusu w miejscowości Wartosław. Pojazd uderzył w drzewo.
Jak poinformował PAP Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, do szpitala w Szamotułach, z lekkimi obrażeniami, trafił jeden z uczniów jadący autobusem oraz opiekunka.
Według wstępnych ustaleń, autobus wiozący trzynaścioro dzieci do szkoły podstawowej zjechał z jezdni na śliskiej nawierzchni i uderzył w drzewo.


Źródło: onet.pl

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku szkolnego autobusu w miejscowości Wartosław gm. Wronki (Wielkopolskie). Pojazd uderzył w drzewo.
Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, do szpitala w Szamotułach, z lekkimi obrażeniami, trafił jeden z uczniów jadący autobusem oraz opiekunka.
Według wstępnych ustaleń, autobus wiozący trzynaścioro dzieci do szkoły podstawowej zjechał z jezdni na śliskiej nawierzchni i uderzył w drzewo.

Źródło: wp.pl

W dniu 13 grudnia 2010r., o godzinie 07.34, dyspozytorka Pogotowia Ratunkowego w Szamotułach powiadomiła Dyżurnego PSK PSP w Szamotułach o uderzeniu autobusu szkolnego z dziećmi w drzewo, w miejscowości Wartosław. Dyżurny PSK PSP Szamotuły natychmiast zadysponowanował do tego zdarzenia dwa zastępy OSP Wronki i dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Szamotułach oraz powiadomił policję. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej z OSP Wronki, ratownicy zastali autobus szkolny, który uderzył w drzewo, cztery osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz pojazdu, opatrywane były przez obsadę karetki Pogotowia Ratunkowego. Dzieci, które nie odniosły obrażeń, zostały dowiezione drugim autobusem do szkoły. Autobusem jechało 15 osób, w tym 13 dzieci i dwie osoby dorosłe. Cztery osoby (opiekunka i troje dzieci) zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Utrudnieniem w dotarciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia była śliska nawierzchnia. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w autobusie, kierowaniu ruchem drogowym do czasu przybycia policji oraz posprzątaniu jezdni. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nie dostosowanie, przez kierowcę autobusu, prędkości do warunków panujących na drodze, pojazd uderzył w drzewo, uszkodzeniu uległ przód autobusu. Przyczyny wypadku ustala Policja i ITD.
Źródło: OSP Wronki

W poniedziałek 13.12.2010r. o godzinie 07.34 dyspozytorka Pogotowia Ratunkowego powiadomiła Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Szamotułach o uderzeniu autobusu szkolnego (przewożącego dzieci) w drzewo w miejscowości Wartosław gmina Wronki.
Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp GCBA, jeden zastęp SLRr z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastepy GBARt OSP Wronki oraz powiadomiono policję.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu ratownicy zastali autobus szkolny, który uderzył w drzewo, cztery osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz pojazdu, opatrywane były przez obsadę karetki Pogotowia Ratunkowego.
Dzieci, które nie odniosły obrażeń, zostały dowiezione drugim autobusem do szkoły. Autobusem jechało 15 osób, w tym 13 dzieci i dwie osoby dorosłe.
Cztery osoby (opiekunka i troje dzieci) zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Utrudnienia w dotarciu zastępów na miejsce powodowała śliska nawierzchnia.
Działania jednostek Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w autobusie, kierowaniu ruchem drogowym do czasu przybycia policji oraz posprzątaniu jezdni. Prawdopodobna przyczyna zdarzenia – kierowca pojazdu na śliskiej nawierzchni nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w drzewo i uszkodził przód autobusu.
Przyczyny wypadku ustala Policja.
Tekst i foto: mł. kpt. Przemysław Chojan

Źródło: PSP Szamotuły

13 grudnia 2010 roku o godzinie 7.30 w miejscowości Wartosław gm.Wronki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu szkolnego, który przewoził do szkoły dzieci.
Na śliskiej i oblodzonej drodze powiatowej prowadzącej w tym miejscu przez wieś autokar zjeżdżając z wzniesienia, na lewym łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył czołowo w przydrożne drzewo.

Źródło: KP Policji w Szamotułach

Dwie osoby trafiły w poniedziałek do szpitala po wypadku szkolnego autobusu w miejscowości Wartosław gm. Wronki. Pojazd uderzył w drzewo.
– O godzinie 7.34 dyspozytorka pogotowia ratunkowego powiadomiła dyżurnego o uderzeniu autobusu szkolnego przewożącego dzieci w drzewo – mówi Przemysław Chojan z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. – Cztery osoby, opiekunka i troje dzieci, zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach.
Obrażenia kobiety oraz dwojga dzieci okazały się niegroźne, natomiast u trzeciego dziecka, stwierdzono pęknięcie kości nosa.
Autobusem jechało 15 osób, w tym 13 dzieci. Dzieci, które nie odniosły obrażeń, zostały dowiezione drugim autokarem do szkoły. Przyczyny i przebieg zdarzenia badane są przez prokuratora rejonowego
w Szamotułach i tutejszą policję.
– Na śliskiej i oblodzonej drodze powiatowe autokar wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył czołowo w przydrożne drzewo – relacjonuje komisarz Jacek Michałowski z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. – Apelujemy do kierowców, by dostosowali prędkość do panujących na drodze warunków.
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Źródło: Głos Wielkopolski