Jak prezentuje się komunikacja w mieście?

Najpierw na naszym krzykaczu, a potem na forum rozpoczęła się dyskusja na temat stanu dróg oraz kontrowersyjnej krzyżówki przed Szkołą Podstawową nr. 2 we Wronkach. Jeden z użytkowników wysłał nam zdjęcie jak wyglądała ulica Mickiewicza około godziny 15.20 oraz krótko opisał jak wyglądała sytuacja o tej porze na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza-Chrobrego-Jana Pawła II. Zapraszam do czytania.

O to jak wyglądała sytuacja na ulicy Mickiewicza po godzinie 15. Sznur samochodów ciągnął się po samą krzyżówkę. Samochody chcące wjechać na tę część ulicy Mickiewicza musiały blokować cały ruch na krzyżówce, aby dostać się na nią.
Każdy może sobie dośpiewać przyczynę tego korku. I raczej wszystko sprowadza się do jednego. Do zrobienia sobie parkingu z drogi na tej części ulicy. Przez zwężenie się ulicy do szerokości jednego pasa i małej części drugiego, ruch odbywa się wahadłowo, powodując właśnie takie utrudnienia jak widać na obrazku. Problem narasta z każdym kolejnym dniem, ale szeroko pojęta władza miasta oczywiście wie wszystko lepiej.
Jednak zdajemy sobie sprawę, że rozwiązanie tego problemu poprzez zakazanie parkowania w tym miejscu, przysporzy kolejny problem. W postaci braku miejsc parkingowych. Najpierw zakaz parkowania na placu manewrowym OSP Wronki, a potem w tym miejscu. Nie można mieć niestety wszystkiego.
Kolejnym takim punktem jest odcinek ulicy Poznańskiej przed Borowianką. Tam jest bliźniacza sytuacja, a obecność tirów oraz tej tzw. „krzyżówki” potęguje ten problem.
Problem w tych miejscach jest od zawsze. Jednak miasto rozwija się, zwiększa się liczba, a co za tym idzie posiadaczy samochodów. Czyli wzrasta natężenie ruchu drogowego. I należy coś z tym zrobić, bo im dalej w las tym więcej drzew i będzie to się zdarzało coraz częściej. Jeśli władze miasta nie zrobią coś z tym problemem, to napiszemy oto petycje. A mamy już w tym doświadczenie.

Zauważono dziś, że sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej-Chrobrego-Ratuszowej miga na żółto. To chyba oznacza, że zarządca drogi porozumiał się z Eneą, która dostarcza energię elektryczną do tych świateł i w końcu owa sygnalizacja zostanie uruchomiona. Jednak są co jej działania wątpliwości. Bo większość osób zastanawia się, jak będzie wyglądał ruch na tej krzyżówce, ze światłami.
Sam prawa jazdy nie mam, jestem na etapie kursu, ale sama jej struktura czy sposób poruszania się na niej jest dość abstrakcyjny. Jeden z naszych użytkowników o nicku ktos napisał dość obszerny post na naszym forum, o tym jak wygląda poruszanie się po skrzyżowaniu według wszystkich możliwych wariantów. Oto link. Gorąco zapraszam do dyskusji. Ale tak jak już napisałem. Niewiadomą jest to, jak będzie wyglądał ruch na skrzyżowaniu po włączeniu sygnalizacji. Czas pokaże.

Zapraszamy do dyskusji na ten temat oraz do nadsyłania swoich zdjęć z takich sytuacji.