Postulaty Wyborcze Pani Joanny Kubiak

Przedstawiamy program wyborczy, który otrzymaliśmy od Pani Joanny Kubiak, kandydatki na radnego miasta i gminy z KW Forum Obywatelskiego.

Szanowni Wyborcy – nazywam się Joanna Kubiak, mam 38 lat i mieszkam we Wronkach. Startuję z Listy Forum Obywatelskiego do Rady Miasta i Gminy Wronki z okręgu nr 2. Jestem nauczycielem i wychowawcą od 18 lat. Uczę geografii i historii w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach. Przez wiele lat pracowałam w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Władysława Broniewskiego, a później w Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta w naszym mieście.

Co chcę zrobić dla swojego miasta? Nie będę obiecywać cudów bo jestem realistką.
Otóż jako nauczyciel z długim stażem pracy i niemałym doświadczeniem w wychowywaniu dzieci i młodzieży chciałabym działać w komisji oświaty, kultury i spraw społecznych.

W programie Forum jest pomysł na zbudowanie przedszkoli na Borku i Zamościu, sal gimnastycznych przy SP – 1 i Nowej Wsi. To ważna sprawa dla naszych dzieci. Biorąc pod uwagę potrzeby młodych ludzi chciałabym konkretnie działać nad wspieraniem młodzieżowych inicjatyw kulturalnych oraz nad rozbudową bazy do uprawiania amatorskich sportów np. budowa Skate Parku czy bieżni. Zdaję sobie sprawę, że na osiedlu Zamość potrzebny jest klub osiedlowy,gdzie młodzież mogłaby rozwijać swoje pasje i talenty. Nie wiem na ile to jest realne ale będę starała się pracować tak, aby wdrożyć te pomysły w życie.

Jako kobieta i matka chciałabym pozyskiwać fundusze by móc wdrażać programy profilaktyczne, zwłaszcza te, które dotyczą profilaktyki nowotworów u kobiet oraz badań stomatologicznych dzieci i młodzieży. Zdaję sobie sprawę, że od kiedy ze szkół zniknęły gabinety stomatologiczne opieka dentystyczna najmłodszych obywateli naszego miasta spadła na barki ich rodziców. Tak, więc moim obszarem działań byłyby zadania dotyczące profilaktyki zdrowia i praca dla dzieci i młodzieży.

Szanowni Wyborcy – kto mnie zna to wie, że jestem konkretną osoba i staram się zawsze dotrzymywać słowa. Mam nadzieję, że głos oddany na mnie nie będzie głosem straconym i będę mogła po 4 latach pracy powiedzieć, że przyczyniłam się do rozwoju bazy dydaktyczno – sportowej naszego miasta i do poprawy zdrowia mieszkańców naszego miasta.

W razie pytań jestem dla Waszej dyspozycji mailowo: [email protected] lub poprzez Gadu-Gadu: 6178655.