Mistrzynie powiatu na wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych OSP

W minioną sobotę w Wągrowcu odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w grupie A i C, w których zadebiutowała żeńska drużyna z OSP Amica Wronki. Mistrzynie powiatu szamotulskiego rywalizowały w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta 7x50m z przeszkodami, z 28 ekipami z całego województwa Wielkopolskiego. Oprócz 29 ekip żeńskich, startowały 33 drużyny męskie, łącznie 620 druhen i druhów. Drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca, będą reprezentować nasze województwo w 2011 roku w krajowych zawodach sportowo-pożarniczych w Częstochowie. Naszym dziewczynom niestety się nie udało, ale nikt z tego powodu nie płakał. Zapraszam do lektury, oraz na stronę internetową OSP Amica Wronki.

Takie zawody są organizowane raz na cztery lata. Jeśli są Państwo dociekliwi zachęcam do lektory artykułu ze strony internetowej Oddziału Wojewódzkiego OSP RP województwa Wielkopolskiego. Przypomnijmy, że 20 września 2009 roku, w Szamotułach odbyły się zawody powiatowe jednostek OSP. Gdzie zawodniczki OSP Amica Wronki, były najlepsze i uzyskały 149,8 pkt.
Atmosfera od samego początku była luźna i radosna. Był to debiut OSP Amica na tym szczeblu i do końca nie wiadomo, czego można było się spodziewać. Z tego co zauważyłem to jechały tam w ciemno z myślą „co będzie to będzie”, każde miejsce przyjęłyby z takim samym entuzjazmem. Nawet po takim miejscu, które zajęły nie było widać przygnębienia z tego powodu. Dostały okazję zyskać trochę doświadczenia, przecież współzawodniczyły z drużynami, które przygotowują się na te zawody cały rok i czasy w których pokonywały tor wydawały się nam kosmiczne. Ten występ nie pójdzie w niepamięć, podsłuchałem jakie są plany i założenia i jestem pełen optymizmu. Jeśli za cztery lata powtórzą ten sukces, jakim jest dostanie się na etap wojewódzki, pójdzie im zdecydowanie lepiej, człowiek uczy się na błędach. Dodam także, że czas w jakim pokonały obydwie konkurencje był lepszy niż na zawodach powiatowych! Progres, choć niewielki dodaje optymizmu.
W drodze powrotnej też było radośnie, śpiewy dla naszych reprezentantek, gratulacje od opiekuna drużyny dh. Łukasza Kawki, od naczelnika dh. Ryszarda Roja i oczywiście gratulacje telefoniczne od prezesa OSP Amica Wronki dh. Tadeusza Pędzicha. Absolutnie nikt nie rozpaczał po słabym wyniku. Była zabawa i nauka na przyszłość. Po dojechaniu do Wronek druhny i druhowie przebrali się i udaliśmy się do Jasionny. Tam wzniesiono toast za nasze reprezentantki.
A na koniec wyniki:

Sztafeta pożarnicza 7x50m grupa „C”:
1. OSP Podróżna – powiat Złotów – 66.29s
2. OSP Lądek – powiat Słupca – 66.87s
3. OSP Aleksandria – powiat Kalisz – 68.10s

26. OSP Amica Wronki – powiat Szamotuły – 88.00s

Ćwiczenie bojowe grupa „C”:
1. OSP Lądek – powiat Słupca – 42.00s
2. OSP Skalmierzyce – powiat Ostrów Wlkp. – 46.40s
3. OSP Czermin – powiat Pleszew – 48.00s

29. OSP Amica Wronki – 82.10s w tym 15 punktów karnych

Klasyfikacja generalna grupa „C”:
1. OSP Lądek – powiat Słupca – 108.87s
2. OSP Aleksandria – powiat Kalisz – 117.00s
3. OSP Skalmierzyce – powiat Ostrów Wlkp. – 117.55s

29. OSP Amica Wronki – powiat Szamotuły – 170.10s