Sondaż przedwyborczy w naszym mieście

W dniach 5 i 8 czerwca nasi redaktorzy przeprowadzili na ulicach miasta sondaż przedwyborczy. Zapytaliśmy stu wronczan, czy idą na wybory oraz na jakiego kandydata zamierzają oddać głos.

Według sondażu na wybory wybiera się 73% ankietowanych, 27% nie zamierza odwiedzić lokalów wyborczych.

Osoby, które nie chcą głosować argumentowały to najczęściej brakiem odpowiedniego kandydata, inni zaś mówili, że niezależnie na kogo oddadzą swój głos, i tak to nic nie zmieni w państwie. Kolejni zaś twierdzili, że pojedynczy głos nie ma znaczenia – gdyby jednak każdy, kto tak mówi zagłosował na tego samego kandydata, prawdopodobnie miałby on największe poparcie!

Z sondażu odczytać można również, że 67% mieszkańców miasta wybrało już swego kandydata, a aż 33% wronczan pójdzie na wybory, choć nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje. Do wyborów zostało już niewiele czasu, proponujemy więc przejrzeć programy wyborcze każdego z kandydatów i zagłosować według własnej opinii, a nie tej, którą narzucają media.

Opinie mieszkańców Wronek były bardzo różne. Panie za swojego prezydenta widzą najczęściej Jarosława Kaczyńskiego, u panów głosy te dzieliły się przeważnie pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim i Bronisławem Komorowskim. Młodzież stawiała jednak najczęściej na Janusza Korwin-Mikkego. Symboliczne głosy poparcia otrzymali również Andrzej Lepper, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak.

Wyniki sondażu przedstawia poniższy wykres:

Od 1 czerwca na naszej stronie prowadzimy również ankietę przedwyborczą. Aktualne wyniki może zobaczyć każdy zalogowany na naszej stronie użytkownik, który oddał już swój głos.

Zsumowaliśmy wyniki sondażu ulicznego z tym na naszej stronie. Po zsumowaniu głosów czołówka kandydatów nie zmieniła się, kandydaci PO i PiS stracili jedynie kilka procent na rzecz innych kandydatów.

Przedstawiamy wykres procentowy po zsumowaniu wyników:


Prezentujemy też liczby głosów na poszczególnych kandydatów:

Przypominamy, że internetowe prawybory w naszej witrynie wciąż trwają! A ponadto zapraszamy do udziału w dyskusji, która toczy się na naszym forum, tutaj (link).

STAN AKTUALNY NA 17:50 10 CZERWCA