Błękitni w okręgówce

Błękitni ostatni mecz w A-klasie rozegrali na głównej płycie stadionu przy ul. Leśnej we Wronkach. Gospodarzy wspaniale dopingowali m.in. kibice „Młodej Gwardii”. Zresztą przybyła na stadion publiczność mogła być zadowolona z gry Błękitnych i wyniku.
Już w 4. min. padł pierwszy gol dla wronczan. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Przemysław Małecki, piłkę sprytnie przepuścił Michał Dolata, a ładnym uderzeniem bramkarza gości pokonał Robert Barłóg. W 21. min. po podaniu na prawe skrzydło od Małeckiego na 2:0 podwyższył Grzegorz Anioł. W 41. min. Karol Truchel strzelił trzeciego gola po zagraniu piłki w polu karnym przez Macieja Raszewskiego. W 50. min. najlepszą sytuację do zdobycia bramki mieli goście, gdy piłka trafiła w słupek. W 56. min. Małecki po podaniu Michałą Musielaka podwyższył na 4:0. W 86. min. wynik na 5:0 ustalił Anioł po akcji prawą stroną boiska, asystę znów zaliczył Musielak.

Błękitni zagrali w składzie:
Disterheft (46. Hoffmann) – Baranowski, Bugaj, Stachowiak, Dolata (62. Arciszewski) – Barłóg (75. Woźny), Raszewski, Małecki (72. Tomczak), Anioł – Musielak – Truchel

W przerwie meczu uhonorowano statuetką długoletniego zawodnika Błękitnych Piotra Nowackiego. Spiker odczytał okolicznościowy adres: „W 1992 roku Błękitni Wronki awansowali z pilskiej A-klasy do okręgówki. Po osiemnastu latach historia zatacza koło. W drużynie Błękitnych, która w 1992 r. wywalczyła awans, grał Piotr Nowacki. „Peta” to również piłkarz reaktywowanych Błękitnych. Jako zawodnik, a także trener, pomagał zespołowi od Ligi Nadwarciańskiej poprzez B-klasę do A-klasy. Piotr to wzór sportowca, znakomity piłkarz i dobry kolega. Chcieliśmy podziękować mu za wkład wniesiony w rozwój wronieckiej piłki nożnej”.
Pamiątkową statuetkę wręczyli Piotrowi: prezes honorowy MKS Błękitni Wronki (oraz powojenny wroniecki piłkarz) Józef Blaszka, prezes Błękitnych Grzegorz Sobkowski oraz wiceprezes Artur Hibner

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki A-klasy:
LKS Kicin – Rzemieślnik Kwilcz 0:2
Kłos Gałowo – Orkan Objezierze 3:0
Suchary Suchy Las – Warta Obrzycko 5:5
KS Sękowo – Warta Wartosław 3:1
Rokita Rokietnica – Sokół II Pniewy 3:0(walkower)

Źródło: mkswronki.pl

Video:

Bramka na 2:0

Błękitni Wronki – Po meczu