Noc Muzeów

W tym roku Wronki włączyły się po raz pierwszy w ogólnopolską akcję „Noc Muzeów”. Wronieckie Muzemu Regionalne było dostępne dla zwiedzających w sobotę w godzinach od 18:00 do 23:00. Również program tego dnia był wyjątkowy.

Od godziny 18:00 można było poznawać bogactwo kultury kurpiowskiej. Umożliwiała to zarówno wystawa udostępniona przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, jak również obecność pani Czesławy Kaczyńskiej – Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Kurpiowskiego w Ostrołęce. Pani Czesława nie tylko opowiadała o kulturze kurpiowskiej, ale też prowadziła warsztaty, podczas których każdy mógł nauczyć się samodzielnie wykonywać tradycyjne ozdoby kurpiowskie. Chętnych nie brakowało.

Drugim punktem wronieckiej Nocy Muzeów był koncert zespołu Percival, wykonującego muzykę etniczną, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki Słowian. Publiczności, zgromadzonej na dziedzińcu muzealnym, występ na tyle przypadł do gustu, że nie obyło się bez bisów.

Pierwsza wroniecka Noc Muzeów już za nami. Wystawę poświęconą kulturze kurpiowskiej można zwiedzać nadal w godzinach otwarcia muzeum.

Źródło: wronki.pl