Marta Duszyńska zdobyła Indywidualny Puchar Świata Juniorek młodszych

Relacja z kreglewronki.pl

W dniach 21-24.05.2010 w Rijece na Chorwacji rozgrywano Indywidualny Puchar Świata Juniorek młodszych i Juniorów młodszych (U18) oraz Młodzików/czek (U14). Występ wronieckiej zawodniczki MARTY DUSZYŃSKIEJ był fenomenalny. Powtórzyła Chorwację 2008 i znów ma Puchar Świata.

Barw narodowych Polski broniła zawodniczka KK DZIEWIĄTKA Wronki MARTA DUSZYŃSKA, Michał Szulc (Polonia 1912 Leszno), Dawid Kupiec (Wrzos Sieraków).

W Pucharze Świata Juniorów Mł. (do lat 18) startowali tylko indywidualni mistrzowie danych krajów. Nasi reprezentanci zaprezentowali się wspaniale, szczególnie Marta. Świeżo upieczona Mistrzyni Polski (i Olimpiady) z Tomaszowa Mazowieckiego wygrała swoją kategorię w starcie indywidualnym.

Występ obecnie najlepszej juniorki młodszej MARTY DUSZYŃSKIEJ był fenomenalny. Powtórzyła Chorwację 2008 i znów ma Puchar Świata. W pierwszych dwóch startach, można powiedzieć, uśpiła rywalki a w finale zagrała wspaniale grając 568 stanęła na najwyższym stopniu podium. Miło było posłuchać Mazurka Dąbrowskiego. W tle pozostawiła Milana Pavlic (Serbia), Nika Cvitkoviċ (Chorwacja)

W konkurencji mikstów nasza para: Marta Duszyńska i Michał Szulc zajęła 4 miejsce. Medal brązowy był blisko. Szkoda jednak „jednego kręgla” bo dokładnie o tyle nasz mikst przegrał brązowy medal. Medale przypadły Czechom, Austryjakom i Słoweńcom.

W kategorii U18 – Michał Szulc – grając wynik 564 zajął 5 miejsce. Podium utworzyli Robert Ernjesi (Serbia), Erik Kuna (Słowacja), Martin Rathmayer (Austria)

W kategorii U14 Dawid Kupiec zajął 4 miejsce (540), do medalu zabrakły mu tylko 2 kręgle. Dawid zagrał lepiej niż w eliminacjach, podobnie jak reszta naszych reprezentantów. Wygrał Janos Brancsek (Węgry) przed Marko Antić (Serbia) i Leon Pašiček (Chorwacja). Biorąc pod uwagę fakt, że od trzeciego Chorwata – Dawid zagrał 20 kręgli więcej w zbieranych – jeszcze większa szkoda tych 2 „kołków”.

Polska w kategorii U18 została sklasyfikowana na piątym miejscu. W kategorii U14, z powodu braku zawodniczki nie zostaliśmy sklasyfikowani drużynowo.

Serdeczne gratulacje dla reprezentantów ale także wielki szacunek dla trenerów kadry i klubowych, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Kolejny start zawodniczki z Wronek i powrót z medalem Pucharu Świata. Nasza zawodniczka przyniosła chlubę i wspaniale promowała Wronki i gminę oraz powiat szamotulski na arenie międzynarodowej.

Źródło: kreglewronki.pl