Dni Wronek 2010: Koncert IRA

Wczorajszy wieczór miał być najważniejszym punktem obchodów tegorocznych Dni Wronek. W Olszynkach odbył się koncert rockowego zespołu IRA. Portal Wronczanie.pl ma dla swoich czytelników kilkanaście zdjęć z imprezy oraz relację nadesłaną przez Czytelnika, który miał przyjemność słuchać wczorajszego występu.

Relacja:

Kiedy zobaczyłem jaką „scenę” przygotowali organizatorzy na koncert tegorocznej gwiazdy 'Dni Wronek”ciarki przeleciały mi po plecach. Jeden z najlepszych polskich zespołów rockowych, ma wystąpić na podwyższeniu dla kapeli grającej na weselu w podrzędnej remizie. Jak pokazuje historia, przed laty, można było we Wronkach zamontować kawałek porządnej sceny, na której wykonawcy mieli luz i swobodę a co chyba najważniejsze, słuchający i przede wszystkim oglądający, nie musieli nadwyrężać mięśni łydek i stóp na wspinaniu się na palce, dziesięć metrów od sceny, tylko spontanicznie uczestniczyć w wydarzeniu. Koncert rockowy to nie stanie w miejscu i „gapienie” się na scenę, ale przede wszystkim wspólna zabawa, wspólne śpiewanie itp.

Na całe szczęście zespół „IRA” dał tak energetyzujący występ, że publiczność, przynajmniej ta blisko sceny, bawiła się znakomicie. Takiej mocy, takiej dynamiki nie było na scenie we Wronkach od czasu występu „Lady Pank”. Chłopcy z zespołu „IRA” zagrali znakomicie wszystkie swoje najpopularniejsze kawałki, a Artur jak zawsze świetnie nawiązał kontakt z publicznością, zachęcając do wspólnego śpiewania. Nawet psująca się pogoda nie była wstanie zepsuć świetnej zabawy. Mnie osobiście zabrakło dwóch utworów z ostatniej płyty zespołu, ale nie ma co narzekać, było czadowo.

Tak się składa, że jako jedyny chyba wronczanin, miałem przyjemność oglądać zespół „IRA” w maju 1988 roku na finale OMPP we Wrocławiu, którego to przeglądu zostali laureatami, co otworzyło im drzwi do kariery. Dla niewtajemniczonych OMPP to odbywający się w latach osiemdziesiątych Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Piosenki.
nadesłał: GrześGG (dziękujemy!)

Fotogaleria:

Te dwa zdjęcia, nadesłała: Mynda=] (dziękujemy!)

Wideo: (znalezione w sieci)