Uczniowie oddali hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

Uczniowie wronieckich szkół w minionym tygodniu uczcili pamięć tragicznie zmarłych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Odbywały się apele, lekcje zaczynano minutą ciszy.

Jak podaje oficjalna strona Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego, Dyrektor szkoły, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie oddali hołd zmarłym, uczestnicząc w uroczystym apelu, który odbył się 13 kwietnia. Uczennice szkoły uczciły pamięć osób, które zginęły w katastrofie, przygotowanymi wierszami. Recytacji towarzyszyła muzyka Chopina. Głos zabrał również dyrektor szkoły, pan Ryszard Firlet, który podzielił się refleksjami dotyczącymi tragedii z obecnymi na apelu uczniami i nauczycielami.

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich odbył się uroczysty dwudziestominutowy apel, a ponadto uczniowie pokazali ducha patriotyzmu uszanowawszy minutę ciszy.

Apel odbył się również w Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach. Nie zapomniano również o ofiarach ludobójstwa sprzed siedemdziesięciu lat. Odczytano między innymi fragmenty przemowy, którą śp Lech Kaczyński miał wygłosić na uroczystościach w Katyniu.

Ilustracje:
1) Element żałobny w Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta (źródło: www.gimnazjum-wronki.internetdsl.pl)

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2010-04-19