Koreańczycy sponsorem koncertu IRA i innych atrakcji podczas Dni Wronek!

SAMSUNG logo

Dziś burmistrz Mirosław Wieczór odbył spotkanie z przedstawicielami firmy Samsung – Robertem Stobińskim i Tomaszem Chongiem. Określono udział Samsunga w organizacji tegorocznych dni miasta.

Prezes firmy Samsung, pan Robert Stobiński zapowiedział, że w ramach swojej polityki społecznej odpowiedzialności, firma Samsung chce włączać się w inicjatywy kulturalne i społeczne w mieście. Jak informuje oficjalna strona miasta „jest to spełnienie deklaracji, złożonych wcześniej podczas spotkania z Radą MiG i rozmów prowadzonych między Samsungiem a burmistrzem już w marcu.”

Podczas tegorocznych Dni Wronek koreański inwestor wesprze organizację koncertu zespołu IRA kwotą 30 tysięcy zł. Na początku maja będziemy mieli także przyjemność uczestniczyć w pokazie tańca koreańskiego oraz posłuchać azjatyckiej muzyki. Odbędą się również loterie, podczas których aktywni uczestnicy gier, konkursów i zabaw będą mogli wygrać nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę Samsung – telewizory, telefony, odtwarzacze mp3.

Strona miasta informuje, że „podczas spotkania poruszono również temat współpracy przy organizacji kolejnych przedsięwzięć – jak np. Dni Kultury Chrześcijańskiej czy obchodów Roku Szopenowskiego.”

Wśród osób, które niechętnie odnoszą się do kupna części fabryk Amiki przez zagraniczny kapitał, pojawia się argument, że Koreańczycy nie mają powodu, by dbać o Polaków. Być może jednak okaże się, że to obcokrajowcy lepiej traktują nasz naród, a Polacy sami dla siebie są wilkami?