Kolejny weekend, kolejne mecze piłkarskie

Przyglądamy się nadchodzącym spotkaniom piłkarskim drużyn z Wronek, wskazujemy faworytów i zamieszczamy informacje odnośnie możliwości darmowych przejazdów na mecze.
Błękitni Wronki, Czarni Wróblewo, Warta Wartosław – wspieraj lokalne drużyny, wybierz mecz jednej z nich i zobacz go na żywo.

Juniorzy Warty faworytem w Zbąszynku
Na początek zacznijmy od meczu juniorów Warty Wartosław. Zawodnicy zagrają już w sobotę 10 kwietnia o godz. 15 boisko w Zbąszyniu.
Oficjalna strona juniorów informuje:
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz wyjazdowy juniorów starszych Warty Wartosław do Zbąszynia. Warta jedzie po kolejne trzy punkty i miejmy nadzieje że je zdobędzie ponieważ jest faworytem w tym pojedynku, gdyż drużyna Obry zajmuje dopiero jedenastą lokate w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów to aż o siedem oczek niżej od drużyny z Warosławia. W poprzedniej konfrontacji wyżej wymienionych drużyn 19 września 2009 roku Warta na własnym boisku wygrała wysoko z drużyną Obry bo aż 4:0, przypomnijmy kibicom że to jak dotąd najwyższa wygrana juniorów. (za http://warta-wartoslaw-jst.futbolowo.pl)

Wróblewo zagra w derbach powiatu
Zaczęliśmy nie typowo, teraz przejdziemy do drużyny reprezentującej Gminę Wronki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czarni Wróblewo walczą na IV-ligowych boiskach. Tu szykuje się mecz ciekawy, bo będą to derby powiatu. Zawodnicy zagrają 11 kwietnia na wyjeździe ze Spartą Szamotuły. Być może to nie to samo, co mecz między Wronkami a Szamotułami, ale dodatkowy smaczek z pewnością jest… Mecz odbędzie się o godzinie 15:00 na stadionie Sparty. Warto dodać, że drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Mają po 25 punktów i zajmują 8. (Czarni) i 9. (Sparta) miejsca.

A na boiskach A-klasowych…
Błękitni powalczą o lidera
Wronczanie znów muszą wygrać i liczyć na potknięcie lidera z Kwilcza. Mecz z KS Sękowo odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00 na boisku w Popowie. Bilety-cegiełki w cenie 2zł, kobiety wchodzą za darmo. Drużyna z Sękowa zajmuje dopiero 10 pozycję, więc w meczu z wiceliderem z Wronek ma nikłe szanse na zdobycie punktów. Dyspozycja Wronczan wydaje się bardzo dobra, po nieudanej inauguracji rundy w Kwilczu (porażka 0-1), przyszły dwa pogromy rywali. Najpierw z kwitkiem z Popowa wyjechali gracze z Obrzycka (7:0), a następnie w derbach gminy Warta Wartosław przekonała się, że niezaprzeczalnie rządzą Błękitni (8:0). Jak będzie w niedzielę? Błękitni zmuszeni do zaciętej walki o awans i gonienia Rzemieślnika Kwilcz, a to zapowiada kolejne grady bramek.

Wartosław zagra w Gałowie
Inna drużyna występująca w tej lidze walczy o utrzymanie. W tej kolejce zagra na wyjeździe w Gałowie. Tamtejszy Kłos zajmuje czwarte miejsce w tabeli z niewielką stratą punktową nawet do wronieckich Błękitnych. A to oznacza, że Warcie będzie bardzo trudno wywalczyć jakiekolwiek punkty.

Tak więc jedyną drużyną, która w tej kolejce zagra na własnym boisku są Błękitni Wronki. Choć może określenie „własne” jest tu niewłaściwe… Wronczanie grają w Popowie, ale to i tak najbliższy wyjazd dla wronieckich fanów piłki nożnej. Oczywiście można też wybrać się na Czarnych do Szamotuł lub wyruszyć do dalszych miejscowości.