Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Wieża Ciśnień


Wieża ciśnień wznosi się na wysokość 30m. Archiektonicznie wroniecka wieża stanowi jedną z najlepiej historyzujących realizacji obiektów wodociągowych w Polsce.Przesadza o tym bogaty neogotycki kostium architektoniczy, który zaczerpnięty został ze średniowiecznego budownictwa obronnego , ale nie tylko. Rangę budowli podkreśla użycie kilku rodzajów materiałów budowlanych i ich umiejętne skomponowanie(ciosy granitowe, cegły o zróżnicowanym kolorze i gatunku, m.in. silikatowe, dachówki o ciemnoniebieskiej glazurze, w wreszcie rzadko spotykane wprowadzenie komunikacji pionowej z trzonu wieży i zlokalizowanie jej w niewielkiej wieżyczce zwartej z trzonem.

Wieża Ciśnień we Wronkach

Wewnątrz umieszczono wykonane z piaskowca spiralne schody, a przy samej wieżyczce wzniesiono jeszcze wąski i wysoki komin.To wszystko sprawia, że kompleks więzienny we Wronkach, będący sztandarowym przykładem pruskiej sztuki penitencjalnej XIX w., przypomina zarazem średniowieczny zespół warowny, dopracowany mistrzowsko w każdym szczególe.

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+