Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Długołęka


Długołęka/ Długi Łęg – dawna leśniczówka, posiadłość Kurnatowskiego z Biezdrowa. Znajdowała się przy drodze łączącej osadę Zdroje ze stacją kolejową Mokrz. Znajdowała się na wzniesieniu, u podnóża którego, jeszcze dzisiaj na polanie wybijają źródła (zdroje) zasilające strugę płynącą u podnóża góry Krasnobrzeg. Budynek w którym się mieściła był trochę nietypowy, dwukondygnacyjny, w górnej części znajdowało się mieszkanie dla leśnika, a w dolnej pomieszczenia dla inwentarza – koni, krów i świń.

Obecnie leśniczówka już nie istnieje, została rozebrana w czasie II wojny światowej przez Niemców. Pozostało po niej jedynie zagłębienie, porozrzucane tu i ówdzie cegły i kępa rosnących akacji – są to jedyne ślady świadczące o zabudowie w tym miejscu. Na polanie, która kiedyś była łąką, istnieją dzisiaj wyrobiska torfowe o wysokich zboczach, w połączeniu ze ścianą lasu świerkowego daje to wspaniały efekt wizualny. W czasie wydobywania torfu został tam znaleziony karabinek z okresu wojen napoleońskich.

 

Źródło: chojno.pl 
Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+