Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Wronieckie imprezy


Coroczne imprezy odbywające się we Wronkach:

Dni Wronek – trwają od 1 do 3 maja, organizatorem jest Miasto i Gmina Wronki oraz Wroniecki Ośrodek Kultury. Impreza co roku rozpoczyna się Biegami Ulicznymi o Puchar Burmistrza miasta. Innym tradycyjnym już wydarzeniem są zawody wędkarskie. Każdego dnia imprezę kończy zabawa taneczna lub dyskoteka. Trzeci dzień przeznaczony jest na występy lokalnych zespołów z Wronieckiego Ośrodka Kultury takich jak Mozaika, Marynia i sekcje: baletowe oraz karate. Swój występ w tym dniu mają również zespoły wronieckich szkół.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej– Po raz pierwszy został on zorganizowany w 1992 roku z inicjatywy ojca Ernesta Siekierki OFM, ówczesnego Rektora Wyższego Seminarium Duchownego we Wronkach. Od tamtej pory rokrocznie promując wartości chrześcijańskie wspólnota Franciszkanów z Wronek stara się o coraz atrakcyjniejszy wymiar tego wpisanego już w tradycję wydarzenia kulturalnego. Od samego początku w organizację tych dni włączyły się władze Miasta i Gminy Wronki, oraz Wroniecki Ośrodek Kulturalny.
Źródło: franciszkanie.net

Święto Podgrzybka – Impreza odbywająca się w Rzecinie w ostatni weekend sierpnia. Festyn jest bogaty w konkursy sportowo-rekreacyjne o tematyce leśnej. Tradycyjnym konkursem jest konkurs drwali.

Pożegnanie lata– odbywa się w ostatni weekend września. Jest to festyn parafialny organizowany przez księdza proboszcza Mariana Binka przy współpracy z Wronieckim Ośrodkiem Kultury.

 

Imprezy, które były organizowane we Wronkach:

 

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+