Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Stowarzyszenie Wronieckich Przedsiębiorców


biznes wroniecki

Pomysł integracji środowiska wronieckich przedsiębiorców zrodził się już w 2003 roku. Uczestnicząc w Walnych Zgromadzeniach Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Poznaniu, obserwowaliśmy, efekty i konkretne korzyści jakie daje wspomniana integracja. W Polsce obecnie około 90 % przedsiębiorców nie należy do żadnej organizacji. Pod tym względem bardzo różnimy się od krajów starej Unii, gdzie 87% firm jest zrzeszonych w Izbach Gospodarczych.

Mieliśmy okazję zobaczyć jak to wygląda w Austrii, podczas wizyty na Polsko Austriackim Studium Menedżerskim. Nasz pobyt został natychmiast wykorzystany jako szansa nawiązania kontaktów. Izba Gospodarcza Austrii zorganizowała Biznes Forum, gdzie oprócz promocji Landu Styrii odbyły się rozmowy biznesowe. W wyniku tych kontaktów w 2003 roku miała miejsce we Wronkach, wizyta właściciela jednej z większych firm europejskich w dziedzinie dostaw urządzeń do ochrony środowiska. W grudniu znów pojawiła się informacja o zainteresowaniu kooperacją od szefa Izby Gospodarczej Austrii. Wówczas byliśmy już przekonani, iż niezbędna jest realizacja pomysłu, mającego na celu zrzeszenie wronieckich przedsiębiorców.

Pierwsze spotkanie odbyło się 22 czerwca 2004 roku w Hotelu Olympic we Wronkach, w którym uczestniczył Zarząd Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Zapoznano nas z ruchem samorządu gospodarczego w Wielkopolsce, z korzyściami płynącymi dla przedsiębiorców występowania wspólnym frontem. Dyskutowaliśmy jaką formę ma mieć nasza organizacja. Przedsiębiorcy upoważnili do działania swoich przedstawicieli w osobach: Irena Wojciechowska, Stanisław Nowak, Marek Jankowski i Grzegorz Grupiński. Powołany zespół nawiązał kontakty z działającymi organizacjami na terenie wielkopolski.

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+