Bank Spółdzielczy we Wronkach - Konto za złotówkę

Prosimy o ułaskawienie druha Edwarta


Cztery lata temu w miejscowości Kępa Okrzewska, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy marki Scania.

W niedzielę 30 listopada w miejscowości Brześce, doszło do wypadku z udziałem ciężkiego ratowniczo- gaśniczego samochodu marki scania i samochodu osobowego marki Cinquecento. Jadąc na akcję gaśniczą do miejscowości Kępa- Okrzewska , kierujący samochodem gaśniczym druh Edward Pruśniewski, przekroczył prędkość, po to aby szybciej można było udzielić pomocy poszkodowanym w pożarze, do którego zostali zadysponowani druhowie z OSP Bielawa, wtedy kobieta, jadąca w samochodzie osobowym, wykonała manewr skrętu w lewo prosto pod koła samochodu gaśniczego, mimo akcji ratunkowej, kobiety nie udało się uratować. Edward Pruśniewski, który wówczas miał już ponad 35 lat doświadczenia w prowadzeniu samochodu uprzywilejowanego, Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał go na karę 2 lat pozbawienia wolności i karę finansową w wysości 40 tysięcy złotych na rzecz zadośćuczynienia rodzinie zmarłej.

W związku z wyżej wymienioną sytuacją Druh Adam Nowak z Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej złożył petycję w sprawie ułaskawienia druha Edwarda Pruśniewskiego

W opinii biegłego kierowca, nie zachował odpowiedniej ostrożności, jak dobrze wiadomo w drodze do akcji liczy się każda sekunda.
Należy dodać, iż prokurator wnioskował o wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. W tej sytuacji zasłużony strażak zamiast odpoczywać na emeryturze, spędzi dwa lata w więziennej celi.
Prosimy o połączenie sił w walce o Jego ułaskawienie!
Mówi Druh Adam Nowak
Petycja wraz z wszelkimi informacjami znajduje się tutaj.

Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+