Osiołek już na Rynku


W piątkowe przedpołudnie do Wronek zawitał długo oczekiwany i wyjątkowy gość. Wyjątkowy choćby dlatego, że zostanie z nami na zawsze.

Około południa, 6 maja, zaczęły się prace montażowe pomnika Wronieckiego Osiołka, upamiętniającego niesforne zwierzę, które podczas okupacji niemieckiej „wyśmiało” Hitlera. Więcej o tej historii przeczytacie TUTAJ.

Nad montażem czuwał, a także w nim czynnie uczestniczył, projektant rzeźby, Robert Sobociński. Nie zabrakło również członków Społecznego Komitetu Upamiętnienia Legendarnego Osiołka: Jacka Rosady, Pawła Bugaja i Michała Poniewskiego. Wszystkiemu zaś czujnie przyglądali się przedstawiciele lokalnej prasy oraz mieszkańcy. Po przytwierdzeniu pomnika do podłoża, pierwszym pasażerem Osiołka „Psikusa” został mały Filip, który zdecydował się na wejście do wózka, będącego integralną częścią rzeźby. Dziś rano natomiast, zamontowana została dodatkowo tablica pamiątkowa, która dopełnia całość konstrukcji na wronieckim Rynku. 

DSC_0080

Oficjalne odsłonięcie pomnika odbędzie się jutro, tj. w niedzielę 8 maja o godzinie 12.30. Podczas uroczystości wystąpi Jan Hyjek, który wykona przygotowaną specjalnie na tę okazję Balladę o Wronieckim Osiołku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogalerii

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne