Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Rodzina się powiększa – mójOstroróg.pl


MojeWronki.pl od 14 lutego br. mają w swojej rodzinie młodszego brata, którym jest mójOstrorog.pl. Portal ten tworzą między innymi redaktorzy serwisu mojeWronki.pl oraz młodzież z Gimnazjum im. Jana Ostroroga.

W ubiegłym roku w Ostrorogu odbyły się warsztaty dziennikarskie, zorganizowane przez gazetę „Głos Szkolny” oraz redakcję portalu mojeWronki.pl. Wtedy uczniowie po raz pierwszy zobaczyli jak funkcjonuje lokalne dziennikarstwo w internecie. Od marca 2015 roku młodzież zaczęła coraz odważniej myśleć, by oprócz gazety szkolnej uruchomić portal o Ostrorogu i dla mieszkańców Ostroroga, wzorowany na wronieckim serwisie.

Jako redaktorzy wronieckiego portalu podeszliśmy do tego pomysłu z dystansem, jednak gdy w listopadzie 2015 roku uczniowie gimnazjum zaczęli zbierać materiał, potrzebny do stworzenia serwisu informacyjnego, stwierdziliśmy, że żarty się skończyły i myślą o tym bardzo poważnie.

I tak wspólnie stworzyliśmy mójOstroróg.pl, z myślą o lokalnej społeczności, która nie miała dostępu do żadnej strony, gdzie mogłaby znaleźć miejscową encyklopedię, jak i bieżące wydarzenia z gminy. Mamy nadzieję, że dzięki temu portalowi będziecie zawsze wiedzieć, co się dzieje w Ostrorogu, jakie inicjatywy są podejmowane i co warto pamiętać z historii tej miejscowości.

Zapraszamy Was do współtworzenia portalu, uzupełniania informacji, przesyłania sugestii, o czym warto napisać i przede wszystkim do zaglądania na mójOstroróg.pl.

 


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+