Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Ruszyła budowa wiatraków – urzędnicy zdziwieni


To już pewne – na polach koło Biezdrowa budowane są dwa wiatraki. W odległości kilkudziesięciu metrów od polnej drogi, w polu kukurydzy wylewane są fundamenty pierwszego. Kilkaset metrów dalej budowany jest kolejny wiatrak.

Obie konstrukcje trudno dostrzec z drogi łączącej Biezdrowo i Wartosław. Nie ma też wymaganych przy każdej budowie tablic informacyjnych. Nie wiadomo, kto jest wykonawcą robót, ani kto jest inwestorem. Urzędnicy wronieckiego magistratu są naszymi doniesieniami zdziwieni.

Całą sytuacją jesteśmy zdumieni. Z naszych informacji wynika, że roboty budowlane rozpoczęły się pod koniec lipca 2015 r., a ponad rok wcześniej powinno wygasnąć pozwolenie na budowę. Wyjaśniamy sprawę we własnym zakresie, ale przede wszystkim czekamy na reakcję właściwych instytucji.mówi Tobiasz Chożalski, podinspektor ds. komunikacji społecznej Urzędu Miasta i Gminy Wronki.

W czerwcu 2011 roku, firma zajmująca się budowaniem wiatraków dostała pozwolenie na budowę, jednak tylko trzyletnie. W czerwcu 2014 roku pozwolenie na budowę miało się przedawnić. Czy zostało wydane nowe, czy przedłużono poprzednie, tego staramy się dowiedzieć w Starostwie Powiatowym.

Budowa elektrowni wiatrowych zawsze wywołuje sporo emocji i protestów. Czy i tym razem tak będzie? Zobaczcie galerię naszych zdjęć wykonanych z drona.

 


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+