Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Pożar samochodu w Wierzchocinie – areszt dla podpalacza


W ostatni czwartek sierpnia, około  godziny 22, do stanowiska kierowania PSP Szamotuły, wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Wierzchocinie. Na miejsce udały się dwa zastępy OSP Wronki wraz z policją. 

Pożar miał miejsce obok sali w Wierzchocinie, spalone zostało auto osobowe marki Opel Astra. Przyczyną pożaru było podpalenie auta przez właściciela, który w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Na miejscu, funkcjonariusze wronieckiej policji zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie pojazdu. Mężczyzna był już znany policjantom z wcześniejszych interwencji. W obawie przed możliwością popełnienia kolejnych przestępstw przez zatrzymanego, zastosowanego wobec niego areszt tymczasowy.

Podpalił należący do niego oraz jego byłej żony samochód marki Opel Astra. Jak wynika z ustaleń, przyczyną do takiego zachowania mógł być fakt, iż mężczyzna nie mógł wejść do mieszkania. Dodatkowo, w trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności, mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec policjantów. Odgrażał się funkcjonariuszom oraz znieważył ich słowami wulgarnymi. 45-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy.informuje st.sierż. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.


30 sierpnia 2015
Jakub Maciejewski

Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+