Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Patrolowcy uratowali ludzkie życie


Szybka reakcja na zgłoszenie pozwoliła policjantom z szamotulskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na uratowanie życia 43-letniemu mężczyźnie. Chciał on popełnić samobójstwo, rzucając się pod nadjeżdżający pociąg.

 

W dniu 14.07.2015 r. około godziny 11:40 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznany mężczyzna chodzi po torowisku na ul. Wojska Polskiego w Szamotułach. W rozmowie telefonicznej mężczyzna poinformował dyspozytora Ratownictwa Medycznego, iż chce popełnić samobójstwo.

Dyżurny Policji na miejsce natychmiast wysłał policyjne patrole. Jednym z nich był patrol Ogniowa Patrolowo-Interwencyjnego w składzie st. post. Andrzej Firlet oraz st. post. Marcin Wójcik. W trakcie poszukiwań funkcjonariusze zauważyli mężczyznę chodzącego po torowisku.

Policjanci z uwagi na nadjeżdżający pociąg natychmiast podbiegli do mężczyzny i zabrali go z niebezpiecznego miejsca, zapobiegając tym samym tragedii.

Mężczyzna, wobec którego interweniowali patrolowcy, był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, iż miał około 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci porozmawiali z 43-latkiem, który przyznał, że chciał popełnić samobójstwo z uwagi na problemy rodzinne. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został oddany pod opiekę lekarską.

Warto wspomnieć, że policjanci, którzy pomogli niedoszłemu samobójcy to wronczanie, powinniśmy być z nich dumni.

st.post.a.firlet1

Źródło: KPP Szamotuły


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+