Squash rakieta dla średnio zaawansowanych

Co określa poziom zaawansowania gracza? Jest to przede wszystkim czas jaki udało nam się spędzić na kortach oraz nasze wyniki, np. w grze z różnymi partnerami, w ligach czy turniejach. Jeśli radzimy sobie ze znaczną częścią naszych przeciwników, ale wciąż są tacy, którzy nie pozwalają nam wygrać meczu to zapewne należymy do graczy środka, czyli tych średnio zaawansowanych.

Jest to szeroka grupa, w której znajdziemy zarówno osoby, które dopiero wkraczają w świat wielkiego grania, jak również starzy wyjadacze, gracze klubowi, którzy złamali dziesiątki rakiet w klubowych zmaganiach. To co ich łączy to najczęściej dylemat przed którym stają – jaka jest odpowiednia squash rakieta dla średnio zaawansowanych?

Jaka rakieta squash dla średnio zaawansowanych?

Bezpiecznym wyborem jest zdecydowanie się na model all round, czyli rakietę squash dla szerokiego spektrum graczy. Są to z reguły rakiety o otwartej główce, w wadze 120-140 gramów, prostopadłym układem naciągu. Na taki krok warto zdecydować się kiedy nie znaleźliśmy jeszcze swojego ulubionego modelu a chcielibyśmy wiedzieć w jakim kierunku pójść. Na rynku znajdziemy wiele rakiet polecanych jako te dla średnio zaawansowanych i faktycznie kilka z nich pozwala nam cieszyć się grą choć ich parametry mogą wydawać się skrajne.

Modele rakiet squash dla średnio zaawansowanych

Z pewnością nie wybierałbym modeli charakterystycznych, ani zbyt lekkich, ani skrajnie wyważonych, ani o zbyt gęstym naciągu. Każda z nich może być zbyt skrajna dla potrzeb gracza średnio zaawansowanego. Celujmy w modele przyjemne i takie, którymi gra się po prostu wygodnie. Spośród najpopularniejszych rakiet squash dla średnio zaawansowanych polecamy Karakal Crystal 120, Karakal SL 120, serię Raw, serię Oliver Apex, Oliver ICQ, Black Knight Great White i Cannon, Eye V.Lite 120 i 130. Każda z nich to gwarancja wyboru rakiety squash, która zapewni doskonałą kontrolę i dużą moc uderzeń. Jak nietrudno zauważyć są to rakiet o wadze wahającej się między 120 a 140 gramów, czyli dokładnie takie jakie uznaje się za najbardziej uniwersalne.

Co po rakiecie squash dla średnio zaawansowanych

Grając modelem o uśrednionych parametrach łatwo nam określić swoje przyszłe potrzeby. Z czasem zorientujemy się czy bardziej leżałaby nam rakieta squash lekka, a może wyważona bardziej na rączkę. Dzięki używaniu rakiet dla średnio zaawansowanych możemy pomóc sobie z wyborem docelowej rakiet. Często wybór rakiety dla średnio zaawansowanych jest naszym ostatnim, bo modele, o których wspominaliśmy są po prostu świetne, a dzięki umiejętnemu dobraniu naciągu możemy poprawić ich właściwości i bardziej dopasować do naszych potrzeb.