Tradycyjnie i na sportowo – Poniedziałek Wielkanocny we Wronkach

W Lany Poniedziałek zapraszamy Was na spotkanie z tradycją i sportem. Odbędzie się wielkanocny pochód przebierańców, a także wystartuje pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Wronek.

Wroniecki Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Wronieckiej i Zespół Tańca Polskiego zapraszają na wielkanocny pochód przebierańców i muzyków nawiązujący do dawnej tradycji: “BEROŁY”! Będzie to radosne spotkanie z historią, pełne śpiewu i psikusów i wspaniałej zabawy! Uwaga! Nasi przebierańcy będą nieco psocić oraz murzyć!

Wronieckie BEROŁY odbędą się zgodnie z tradycją, a więc w Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia.

W programie:
godz. 11.30 – Wspólne strojenie niedźwiedzia / Skwer Cyryla Sroczyńskiego
godz. 12.00-12.30 – Radosny pochód przebierańców i muzyków / ulice Wronek
godz. 12.30 – Spotkanie z przebierańcami – przy Klasztorze o.o. Franciszkanów
godz. 13.00 – Spotkanie z przebierańcami – przy Parafii pw. św. Katarzyny
godz. 13.00-16.00 – Świąteczne warsztaty i animacje dla dzieci / Skwer Cyryla Sroczyńskiego

Podczas świątecznych warsztatów dzieci będą mogły stworzyć zwierzątka z siana, a w namiocie historycznym odbędą się warsztaty wycinanek i
ludowych ozdób, a świąteczne gry, zabawy i animacje poprowadzą tancerze z Zespołu Tańca Polskiego “Wronki”.

Dla tych, którzy chcą zrzucić trochę wielkanocnych przysmaków proponujemy start lub kibicowanie w Biegu Wielkanocnym, rozpoczynającym tegoroczne Grand Prix Wronek. Start biegu o godz. 12:00 z parkingu przy cmentarzu komunalnym. Biuro zawodów w Hotelu Olympic.

Szczegóły poniedziałkowych wydarzeń znajdziecie na plakatach poniżej.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2023-04-09