Misterium Męki Pańskiej we wronieckiej farze

W ostatni weekend marca we wronieckiej farze odbyło się Misterium Męki Pańskiej – religijne widowisko przedstawiające ostatnie godziny życia Jezusa Chrystusa. Była to niezwykła okazja do przeżycia pasyjnej historii w sposób żywy i poruszający.

Przygotowania do Misterium wymagały zaangażowania wielu osób. Nie tylko aktorów, ale również realizatorów. Dzięki pracy włożonej w przygotowanie inscenizacji, widzowie mogli podziwiać realizm scen i kostiumów. Aktorami byli między innymi mieszkańcy Wronek, którzy z pasją i oddaniem wcielali się w biblijne postaci.

W roli Jezusa wystąpił ksiądz Krzysztof Dopierała – wikariusz wronieckiej parafii. Misterium zostało wyreżyserowane przez proboszcza kościoła farnego ks. kan. Grzegorza Gałkowskiego. Publiczność, która zgromadziła się w sobotę i niedzielę w kościele była zachwycona i wzruszona przedstawieniem. Wielu podkreślało, że Misterium pomogło im lepiej zrozumieć i przeżyć sens Wielkiego Tygodnia.

Transmisję z tego wyjątkowego wydarzenia znajdziecie tutaj:

« z 44 »

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2023-04-02