Silny wiatr pozbawił mieszkańców elektryczności

Silne podmuchy wiatru zerwały linie energetyczne na terenie gminy Wronki, pozbawiając części mieszkańców dostaw energii elektrycznej.

Silne podmuchy wiatru oraz deszcz, które miały miejsce przed godziną 22., dokonały uszkodzeń w sieci energetycznej. Pracownicy pogotowia energetyczne już ruszyli do napraw.

Według Enei, na ten moment dostaw energii elektrycznej pozbawieni się mieszkańcy: Olesina, Chojna (Chojna-Wsi, Chojna-Młyn, Chojna-Błot Wielkich, Chojna Błot-Małych), Lubowa, Lubowa Drugiego, Pierwoszewa, Pakawia, Biezdrowa (Biezdrowa-Hubów, Biezdrowa-Osad), Olina, Kłodziska, Pożarowa, Witoldowa, Smug, Wartosławia, Ćmachowa, Krasnobrzega, Karolewa, a także Wronek (Al. Wyzwolenia oraz Leśnej Polany)

Strażacy w regionie już wyjechali do pierwszych interwencji, głównie do zerwanych gałęzi oraz powalanych drzew.

W niektórych miejscach pojawiły się pierwsze w tym roku wyładowania atmosferyczne. Na razie prognozy są takie, że w ciągu najbliższych kilku godzin będzie utrzymywał się silny wiatr w porywach do 70 km/h oraz opady deszczu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2023-01-31