Cudowny eliksir do włosów i skóry – olej arganowy

Tak wiele kobiet poszukuje eliksiru młodości, a jeszcze więcej eliksiru piękności! Czy wiesz, że jest on w zasięgu Twojej dłoni? Wystarczy rozejrzeć się, co Matka Natura ma nam do zaoferowania. Olej arganowy, bo o nim mowa, przez wielu nazywany jest eliksirem młodości. Sprawdź, jak wiele wspaniałych korzyści jego stosowanie może przynieść Twojej skórze i włosom!

Olej arganowy – co to?

Olej arganowy to płynna substancja, która jest pozyskiwana w naturalny sposób z drzewa zwanego arganią żelazną. Jej nasiona bogate są w dobroczynne substancje, które pozyskuje się w sposobie tłoczenia. Pozyskany w ten sposób olej jest niezwykle bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas omega 6 i kwas omega 9), witaminę E, związki fenolowe takie jak kwas ferulowy i karotenoidy. Dzięki temu olej arganowy posiada bardzo wszechstronne właściwości, a jego działanie jest silne i skuteczne.

Właściwości oleju arganowego

Olejek arganowy wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Powoduje spowolnienie przedwczesnego starzenia się komórek skóry czy włosów. Skoro opóxnia procesy starzenia, nic więc dziwnego, że nazywany jest eliksirem młodości. Olej arganowy wspaniale radzi sobie również z utrzymywaniem bariery hydrolipidowej skóry, a także za regenerację naskórka. Argan pomaga również uzupełnić niedobory ceramidów w skórze. Dzięki właściwościom regeneracyjnym pomaga w szybkim łagodzeniu podrażnień. Działa także kojąco, silnie nawilża. Sprawia, że skóra i włosy odzyskują elastyczność i gładkość oraz są miłe, miękkie w dotyku. Więcej na ten temat zobacz tutaj:https://ktomalek.pl/blog/profesjonalne-kosmetyki-do-wlosow-czy-warto-je-kupowac/w-2158

Olej arganowy na włosy

Olejek arganowy fantastycznie sprawdzi się u wszystkich osób, bowiem nawilżenie potrzebne jest wszystkim włosom. Jednak szczególnie polecamy olej arganowy osobom, które borykają się z suchymi, łamliwymi czy kruchymi włosami. Pomoże on im już od pierwszego użycia. Warto tu zaznaczyć, że olej sam w sobie jest bardzo skuteczny. Jeśli jednak połączymy go z innymi wartościowymi substancjami, to otrzymamy mega odżywczą bombę! Dlatego rozejrzyj się za profesjonalną odżywką lub maską z olejem arganowym. Zobaczysz, jak pięknie po niej będą lśniły Twoje włosy!

2023-01-24