Wronki bez karetki

Od dzisiaj na czas nieokreślony wycofano Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji we Wronkach. Karetka do Wronek dojeżdżać będzie z Szamotuł. Jak przekonuje szpital, jest to tymczasowe.

Wczoraj na obiekcie, w którym stacjonuje Zespół Ratownictwa Medycznego przy ulicy Polnej we Wronkach, doszło do uruchomienia się czujki tlenku węgla. Na miejsce wezwano straż pożarną, ich pomiary nie wykazały obecności czadu. Dzisiaj powtórzono badanie, które również nie wykazało żadnego zagrożenia. Na razie nie udzielono informacji, jaką wartość wskazało urządzenie w momencie informowania o zdarzeniu służb.

Gmina Wronki w swoim komunikacie, wezwanie straży pożarnej nazwała “nieuzasadnionym” i przekazała szpitalowi w Szamotułach “wszelkie dokumenty potwierdzające prawidłowość instalacji”. Na pytanie portalu Moje Wronki, czy przekazane dokumenty w rzeczywistości były prawidłowe, szpital na razie nie udzielił odpowiedzi.

Konsekwencją wczorajszego incydentu jest wycofanie Zespołu Ratownictwa Medycznego z Wronek i przebazowanie do Szamotuł. Zdaniem Gminy Wronki: “Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby ratownicy medyczni bezpiecznie stacjonowali we Wronkach.” Tego zdania nie podziela część medyków.

Dominika Jurczyńska ze SP ZOZ w Szamotułach uspokaja, że wycofanie karetki jest tymczasowe. Jeszcze dzisiaj władze szpitala udały się do Wronek, w celu rozmów na temat przeniesienia podstacji w inne miejsce. Na ten moment wątpliwym jest, aby ratownicy wrócili na Polną.

W odpowiedzi na komunikat Gminy Wronki na portalu Facebook, Szpital Powiatowy w Szamotułach zażądał usunięcia wpisu:

„Oczekujemy natychmiastowego usunięcia niniejszego wpisu, ponieważ zawiera on nieprawdę. W trosce o bezpieczeństwo naszych ratowników medycznych konieczna była zmiana miejsca stacjonowania pogotowia ratunkowego, ale mimo to karetka dedykowana Wronkom cały czas pracuje normalnie. Mieszkańcy Wronek są pod tym względem bezpieczni. W przypadku dalszego zamieszczania nieprawdziwych informacji Dyrektor SPZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak wystąpi na drogę sądową przeciwko Burmistrzowi Mirosławowi Wieczorowi.” – czytamy w komentarzu na profilu Gminy Wronki.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-12-16