Dogoterapia i psy ratownicze, czyli Psie Mikołajki we Wronkach

Fundacja Animaniacy zorganizowała spotkanie z psami w świątecznym klimacie. Psie Mikołajki odbyły się 10 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach.

Na uczestników spotkania czekała gra „Śladami psich łapek”, odwiedzając kolejne stacje można było dowiedzieć się, jak pracują psy ratownicze, czym zajmują się dogoterapeuci, zrobić zdjęcie w fotobudce, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy zwierzętom, a także wykazać się artystycznymi zdolnościami.

Osoby mające psy lub planujące wprowadzenie czworonoga do rodziny mogły skonsultować się z behawiorystką Agnieszką Rybarczyk.

Fundacja Animaniacy przygotowała pokaz psiego posłuszeństwa, umiejętności psów ratowniczych oraz zaprezentowała, czym jest agility.

Zajęcia dogoterapeutyczne poprowadziła Anna Dankowska z Amigo Canino – dowiedzieliśmy się więcej o tym, jak porozumiewają się psy i o bezpiecznym kontakcie z czworonożnymi przyjaciółmi.

Oprócz edukacji oczywiście głównym celem spotkania była świetna zabawa. Tej z pewnością nie brakowało, co możecie zobaczyć na zdjęciach.

« z 75 »

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2022-12-10