Szkoła Podstawowa nr 1 ponownie z grantem edukacyjnym!

9 listopada 2022 ogłoszono listę nauczycieli i nauczycielek, którzy otrzymają granty na realizację autorskich projektów edukacyjnych w VI edycji programu Edukacja Inspiracja. Po raz kolejny grant uzyskał projekt Kingi Łusiewicz – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 we Wronkach.

Jeszcze nie opadły emocje po ostatnim projekcie uczennic i uczniów SP 1, którego efektem było wydanie książki z autorskimi opowiadaniami o Wronkach, a polonistka Kinga Łusiewicz uzyskała kolejny grant z programu Edukacja Inspiracja.

W tym roku szkolnym Fundacja Szkoła z Klasą razem z Edukacyjną Fundacją im. Romana Czerneckiego wesprze w realizacji swoich pomysłów 30 nauczycielek i nauczycieli z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców). Dofinansowanie w wysokości do 4 500 zł pomoże im oraz ich uczniom i uczennicom zrealizować działania w bardzo różnych tematycznie projektach. Wspólnie będą m.in. badać lokalną historię czy środowisko, zgłębiać tajniki przedmiotów np. matematyki, fizyki, przyrody czy angażować i edukować lokalną społeczność w ważnych dla nich sprawach.

Wśród wyróżnionych nauczycieli znalazła się Kinga Łusiewicz z projektem #Dostrzeż nas! Różni, ale wystarczający – kampania społeczna, który będzie realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!