Nowoczesna pompa trafiła do OSP Wronki

We wtorek, wronieccy strażacy odebrali nowoczesną pompę powodziową. Urządzenie pomoże naszym druhom w momencie wystąpienia powodzi lub nawalnych opadów w naszym regionie.

Jak podaje Ochotnicza Straż Pożarna we Wronkach, dzisiaj delegacja OSP Wronki odebrała w siedziebie OSP Ceków nowoczesną pompę powodziową o dużej wydajności. Nowe urządzenie to model:

LWT250K na przyczepie, o wydajności 250 metrów sześciennych na godzinę, firmy ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o.o., wyposażony w dziewięć węży ssawnych i cztery węże tłoczne 110.

piszą wronieccy strażacy

Koszt pompy wyniósł ponad 80 tysięcy złotych, z tego ponad 60 tysięcy to dotacja z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, 14 tysięcy pochodzi z budżetu Gminy Wronki, a reszta ze środków OSP Wronki.

W uroczystości odebrania sprzętu z OSP Wronki uczestniczyli druhowie: Stefan Kaszkowiak, Marek Marcinkowski i Janusz Hossa. W przekazaniu nowej maszyny wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa wielkopolskiego oraz wielkopolskie władze OSP. Zakup został zrealizowany w ramach: “Programu Rozwoju OSP w Wielkopolsce na lata 2021- 2030”.