Kursy angielskiego dla dzieci online – dlaczego warto skorzystać z tej formy nauki?

Często lekcje angielskiego w szkole nie są wystarczające do tego, by dziecko płynnie i swobodnie posługiwało się tym językiem. Rodzice inwestują wtedy w kursy dodatkowe. Nie zawsze jednak są one tak efektywne, jak można by tego oczekiwać, a także dodatkowo obciążają i tak już zmęczone szkołą dziecko. Wtedy warto zainteresować się skutecznymi, krótkimi i atrakcyjnymi w formie zajęciami online.

Co dają kursy angielskiego dla dzieci online?

Kursy angielskiego dla dzieciw formie zdalnej to przede wszystkim możliwość skutecznej nauki w domu, bez konieczności męczących i kosztownych dojazdów do szkoły językowej oraz czasu oczekiwania na dziecko. Żaden rodzic nie chce dokładać sobie dodatkowych obowiązków, jeśli świetne efekty może uzyskać także zapisując dziecko na kurs online.

Jakie to efekty? Przede wszystkim płynność i swoboda w posługiwaniu się językiem obcym. Ucząc się z dobrym lektorem lub native speakerem, dzieci bez problemu odnajdują się w sytuacjach wymagających użycia angielskiego. Są w stanie same zamówić posiłek w restauracji w innym kraju, potrafią nawiązać kontakt i porozmawiać ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami, czytają i oglądają filmy w języku angielskim. Zwiększają swoje szanse w dostępie do edukacji na wysokim poziomie, a w przyszłości także swoją konkurencyjność na rynku pracy.

Dlaczego kursy online są skuteczne?

Na skuteczność nauki wpływ ma kilka czynników. Pierwszym z nich są krótkie, ale intensywne i atrakcyjne zajęcia. Trwają one 20 minut. Wielu rodziców zastanawia się, czy to nie zbyt krótko. Nie zawsze więcej znaczy lepiej, a 20 minut to optymalny czas. Okazuje się bowiem, że badania nad procesem uczenia się i zdolnością do koncentracją, pokazały, że 20 minut to czas, gdy mózg człowieka pracuje najbardziej intensywnie. Nie rozprasza się, utrzymuje skupienie na wykonywanej czynności. Po upływie 20 minut zdolność do koncentracji spada i nauka jest o wiele mniej efektywna.

Drugim czynnikiem jest wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Lektorzy i native speakerzy, którzy zwracają uwagę na indywidualne potrzeby dziecka i potrafią do nich dopasować program nauki, to klucz do sukcesu w nauce języka. Zajęcia odbywają się w formie 1:1, co zachęca uczniów do zaangażowania i nauki. A konwersacyjna i atrakcyjna forma sprawia, że umiejętności zdobywane są w działaniu i poprzez zabawę, która w przypadku dzieci, jest najlepszą metodą nauki.

2022-06-30