Strażacy z Kłodziska przywitają nowy wóz

We wtorek wieczorem strażacy z OSP Kłodzisko przywitają nowy samochód gaśniczy. Dla jednostki będzie to duże wydarzenie.

Ochotnicza Straż Pożarna Kłodzisko zachęca mieszkańców do wspólnego przywitania nowego wozu, który przyjedzie do jednostki we wtorek wieczorem. Wszyscy chętni mieszkańcy będą mogli zobaczyć pierwszy przejazd przez naszą miejscowość i dotarcie wozu do jego nowej remizy. – piszą druhowie z Kłodziska.

Nowy pojazd, który został zakupiony z budżetu Gminy Wronki za kwotę 299 tysięcy złotych zastąpi wysłużonego Stara 244. Obecny samochód gaśniczy był w coraz gorszej kondycji i jego wymiana znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa.

Auto wyprodukowano w 1979 roku i trafiło do Kłodziska w 2002 roku z OSP Wronki. Jeszcze dzisiaj, druhowie z Kłodziska wyjechali swoim Starem do pożaru lasu w Głochowcu. Nowszy pojazd, będący na zdjęciu, nie jest tym, który trafi do jednostki, ale jest bardzo podobny. Do druhów z Kłodziska trafi wóz strażacki Renault Midlum wyprodukowany w 2004 roku, ze zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów i innym wyposażeniem, który znacznie wspomoże strażaków w ich pracy.

Przy remizie OSP Kłodzisko od godziny 19:00 będą czekali druhowie z przygotowanym pokazem udzielania pierwszej pomocy. Zaprezentują sprzęt, który został zakupiony dzięki mieszkańcom Kłodziska, którzy sfinansowali narzędzia do udzielania pomocy w trakcie zbiórki złomu.

Śledźcie stronę OSP Kłodzisko, aby dowiedzieć się kiedy samochód dotrze do swojego nowego domu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-05-09