Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Na drodze wojewódzkiej 182 zatrzymano kompletnie pijanego kierowcę. Dalszą jazdę uniemożliwił mu jadący tą samą trasą mężczyzna, który spostrzegł, że auto przed nim jedzie wężykiem.

Dzisiaj około godziny 11.30 na drodze wojewódzkiej 182 między Piotrowem a Smolnicą zatrzymano pijanego kierowcę. Mężczyznę zatrzymał mieszkaniec Bobulczyna, który widział, jak auto jadące przed nim porusza się wężykiem, od krawędzi do krawędzi jezdni.

Zatrzymany pył kompletnie pijany, nie był w stanie w ogóle wysiąść z auta. Kierowca, który dokonał obywatelskiego zatrzymania, zabrał mu kluczyki i oczekiwał na przyjazd policjantów.

Jak poinformowała portal Moje Wronki, asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, kierującym, który został ujęty przez mieszkańca Bobulczyna, był 55-latek. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego volkswagenem passatem okazało się, że miał 2,72 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w Policyjnych Pomieszczeniach Dla Osób Zatrzymanych. Zostanie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje.

Hubertowi, który dokonał zatrzymania, gratulujemy postawy. Jego reakcja być może uchroniła innych uczestników ruchu przed tragedią.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-05-09