Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i oblodzeniem

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h. Prawdopodobieństwo MeteoDozór ocenia na bardzo wysokie.

Wraz z silnym wiatrem będą występować opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu, wpłynie to na pogorszenie warunków na drogach. Po zachodzie słońca temperatura szybko zacznie spadać poniżej 0°C. Może doprowadzić to do oblodzenia nawierzchni. W naszym regionie najsilniejszy porywów wiatru musimy spodziewać w godzinach przedpołudniowych.

Silny wiatr może powodować wiatrołomy, uszkodzenia linii energetycznych, straty materialne, zagrożenia, opóźnienia w transporcie komunikacyjnym (PKP).

Prosimy o zabezpieczenie przedmiotów, które znajdując się w obrębie naszych posesji i balkonów mogą zostać porwane przez wiatr. Zalecamy w czasie godzin największej intensywności wiatru:

  • ograniczyć przebywanie oraz przemieszczanie się na otwartym powietrzu do minimum, jeśli nie jest to konieczne zrezygnujmy również z podróży.
  • nie parkować samochodów pod drzewami oraz większymi banerami jeśli to miał być myślnik, to należy napisać “reklamowymi.
    Zalecamy w czasie godzin największej intensywności wiatru:
  • ograniczyć przebywanie oraz przemieszczanie się na otwartym powietrzu do minimum, jeśli nie jest to konieczne zrezygnujmy również z podróży.
  • nie parkować samochodów pod drzewami oraz większymi banerami reklamowymi
  • na wypadek braku energii, naładować ówcześnie baterie w telefonach komórkowych oraz przenośnych urządzeniach
    magazynujących (power bank)
  • mieć do dyspozycji dodatkowe źródła światła (latarki, świece).

Ostrzeżenie obowiązuje od 8.00 do 16.00 w czwartek.

via MeteoDozór

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-01-19