Przed nami śnieżna noc

Od kilku godzin obserwujemy narastające opady śniegu. Rano mogą wystąpić marznące opady.

Prognozuje się wystąpienie opadów mokrego śniegu o natężeniu umiarkowanym lub silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 6 cm do 11 cm.

Największego natężenia opadów śniegu możemy spodziewać się w nocy. Nad ranem temperatura powietrza będzie już dodatnia, a opady śniegu będą przechodzić w opady mieszane oraz opady deszczu. Taka sytuacja może przyczynić się do wystąpienia opadów marznących.

Warstwa mokrego, ciężkiego śniegu może powodować znaczne utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacyjnym. Opady mogą przyczyniać się również do awarii sieci energetycznych. Znaczne natężenie opadów śniegu może lokalnie wpływać na pogorszenie widzialności. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność oraz branie pod uwagę, że planowany czas podróży może ulec znacznemu wydłużeniu.

via MeteoDozór

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2021-12-23