Czeka nas bardzo wietrzna noc

Od dzisiejszego wieczora do jutra rana występować będzie porywisty wiatr. Meteodozór ostrzega przed wiatrołomami.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 24 km/h do 30 km/h, w porywach do 65 km/h. Wiatr z kierunku zachodniego. W naszym regionie najsilniejszych porywów wiatru musimy spodziewać się w środku nocy. Mogą pojawić się także przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżne. Silny wiatr może powodować wiatrołomy, uszkodzenia linii energetycznych, straty materialne, zagrożenia, opóźnienia w transporcie komunikacyjnym (PKP).

Meteodozór ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia wyżej opisanych zjawisk na bardzo wysokie.

Prosimy o zabezpieczenie przedmiotów, które znajdując się w obrębie naszych posesji i balkonów, mogą zostać porwane przez wiatr.

Zalecamy w czasie godzin największej intensywności wiatru:
– ograniczyć przebywanie oraz przemieszczanie się na otwartym powietrzu do minimum, jeśli nie jest to konieczne zrezygnujmy również z podróży,
– nie parkować samochodów pod drzewami oraz większymi banerami reklamowymi – na wypadek braku energii, naładować ówcześnie baterie w telefonach komórkowych oraz przenośnych urządzeniach magazynujących (power bank)
– mieć do dyspozycji dodatkowe źródła światła (latarki, świece).

zaleca wroniecki synoptyk

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-11-03