Łukasz Fabiański wraz z żoną wsparli szamotulskich ratowników

Rodzina Fabiańskich wspomogła Zespół Ratownictwa Medycznego w Szamotułach.

W poniedziałek 16 sierpnia, podczas wizyty Anny Grygier-Fabiańskiej – żony Łukasza Fabiańskiego, Dyrekcja SP ZOZ w Szamotułach osobiście złożyła podziękowania za bezinteresowną pomoc ze strony rodziny Fabiańskich.

Wieloletni bramkarz Reprezentacji Polski i grający obecnie w angielskim klubie West Ham United, podczas internetowej zbiórki pieniędzy „Pomoc dla Pogotowia w Szamotułach” przekazał środki finansowe, które w 80% pozwoliły na zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Szamotułach.

Urządzenie, w razie wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, służy do kompresji klatki piersiowej i wykonuje masaż serca zwiększając szansę na przeżycie pacjenta.

W imieniu wszystkich Pacjentów i ratowników medycznych dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc oraz empatię i których hojność umożliwiła zakup tego urządzenia. Jesteśmy pewni, że za sprawą LUCAS’a uda się uratować życia wielu Pacjentów w Wielkopolsce. – opisuje SP ZOZ w Szamotułach.

via SP ZOZ w Szamotułach

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-18