Wypadek w Lubowie – kierowca pod wpływem alkoholu

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj po południu w Lubowie Drugim. Volkswagen Caddy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13. w Lubowie Drugim. Z ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem mieszkaniec gminy Wronki zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wypadku nie brał udziału żaden inny uczestnik ruchu.

Początkowo funkcjonariusze podejrzewali, że do zdarzenia przyczynić się mogło niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jednak po sprawdzeniu przez policjantów stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 25-latek prowadził, będąc pod wpływem alkoholu.

W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowany został pasażer samochodu, 16-letni krewny mężczyzny, kierującego autem.

Kierowca Volkswagena został zatrzymany. Na miejscu pracowali policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w ramach postępowania.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-04-23