Od poniedziałku otwarte żłobki i przedszkola

Już w poniedziałek, 19 kwietnia, wszystkie dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Została dopuszczona również możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu. 

Adam Niedzielski Minister Zdrowia w środę rano poinformował, że 19 kwietnia 2021r. przedszkola oraz żłobki zostają ponownie otwarte. Starsze dzieci kontynuują naukę zdalną. 

Minister dodał, że decyzja o powrocie klas I-III będzie uzależniona od dziennej liczby zakażeń i sytuacji w poszczególnych regionach.  

Od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. powraca możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupie do 20 osób, a także dopuszczone zostaną rozgrywki młodzieżowe. 

Zamknięte pozostają wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także teatry, kina, muzea i galerie sztuki. 

Ograniczenia w sklepach o powierzchni do 100m2 to jedna osoba na 15m2, a powyżej 100m2 to jedna osoba na 20m2. W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit jedna osoba na 20m2.  

Bez zmian pozostaje reżim sanitarny, czyli obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. 

Pozostałe restrykcje zostają przedłużone o tydzień do 25 kwietnia 2021roku.