Od poniedziałku otwarte żłobki i przedszkola

Już wponiedziałek, 19 kwietnia,wszystkie dzieci będą mogły wrócićdo żłobków i przedszkoli.Została dopuszczonarównież możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu.

Adam Niedzielski Minister Zdrowia w środę rano poinformował, że 19 kwietnia 2021r. przedszkola oraz żłobki zostają ponownie otwarte. Starsze dzieci kontynuują naukę zdalną.

Minister dodał, że decyzja o powrocie klas I-III będzie uzależniona od dziennej liczby zakażeń i sytuacji w poszczególnych regionach.

Od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. powraca możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupie do 20 osób, a także dopuszczone zostaną rozgrywki młodzieżowe.

Zamknięte pozostają wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Ograniczenia w sklepach o powierzchni do 100m2 to jedna osoba na 15m2, a powyżej 100m2 to jedna osoba na 20m2. W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit jedna osoba na 20m2.

Bez zmian pozostaje reżim sanitarny, czyli obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Pozostałe restrykcje zostają przedłużone o tydzień do 25 kwietnia 2021roku.

Moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno, stale się uczę, rozwijam skrzydła i poszerzam horyzonty. Aktywnie uczestniczę w lokalnych inicjatywach i wydarzeniach, które przynoszą mi dużo radości. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, każde wyzwanie jest wartościową lekcją.

2021-04-18