Ochroniarz okradał pracowników

Policjanci z Wronek zatrzymali i przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem pracownikowi ochrony podejrzanemu o zabranie pieniędzy z portfeli, które znajdowały się w szafkach pracowniczych.

Wczoraj policjanci z Wronek otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło w jednej z firm znajdującej się na terenie gminy Wronki. Z ustaleń wynikało, iż sprawca włamał się do dwóch szafek pracowniczych, skąd z portfeli należących do pracownic ukradł w sumie ponad 800 zł.

Jak się okazało, wszelkie podejrzenia oraz materiały dowodowe prowadziły do pracownika ochrony obiektu. Policjanci sprawdzili ten trop i zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Ostroróg.

Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionych pieniędzy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanego czynu.

Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

via KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2021-04-29